Встановлення та налаштування серверів

Сьогодні всі підприємства незалежно малі чи великі використовують у своїй діяльності сервери. Багато хто вважає, що сервер це великий комп’ютер чи шафа яка заповнена різноманітним комп’ютерним обладнанням. Та сьогодні в ролі сервера може виступати звичайний персональний комп’ютер налаштований певним чином з підібраним апаратним і програмним забезпеченням, який перетворюється на комп’ютер який надає послуги колективного характеру та забезпечує роботу не однієї людини, а цілого підприємства.

Налаштування сервера – це один з відповідальних та складних процесів в роботі ІТ інфраструктури, до кого потрібно підійти з всією відповідальністю. Налаштування в загальному можна розділити на дві частини:

  • Підбір та налаштування апаратної частини: виходячи з потреб та вимог замовника відбувається підбір та узгодження оптимального апаратного забезпечення для побудови стабільної та надійної системи, яка буде в повній мірі виконувати поставлені завдання. При проектуванні та виборі материнської плати, процесора, оперативної пам’яті, потрібно враховувати також специфіку саме серверних систем, забезпечення системи резервного живлення, дублювання мережевих ресурсів, система резервного копіювання, система контролю стабільності роботи компонентів сервера.
  • Програмне налаштування сервера:після налаштування апаратної частини проводиться встановлення та налаштування потрібного програмного забезпечення яке буде виконувати завдання необхідні замовнику, а також для стабільної та безпечної роботи сервера. Встановлення операційної системи та допоміжного програмного забезпечення, тестування та перевірка функціоналу перед здачею в експлуатацію.

Важливо пам’ятати:

  • Стабільна робота сервера являється необхідною умовою для роботи всієї ІТ інфраструктури, що забезпечує повноцінну діяльність всіх ланок та підрозділів підприємства;
  • Сумісність апаратної та програмної частини сервера являється запорукою його стабільної та довготривалої роботи;

Найбільш часто сервери виконують наступні функції:

  • Поштовий сервер;
  • Файловий сервер;
  • Сервер терміналів;
  • Контролер домену;
  • Сервер обслуговування баз даних;

Налаштування сервера це відповідальне завдання тому варто підходити до цього питання відповідально і доручити цю роботу кваліфікованим спеціалістам, які зможуть врахувати необхідні фактори апаратного та програмного забезпечення, оптимізувати максимальну надійністю та швидкодію обладнання та роботи програм. Це дозволить отримати не лише надійний сервер, а й оптимізувати свої витрати на його побудову та підтримку.