Чи задумувались на основі якого протоколу передачі даних працює ваш сайт? Якщо ви чули про протокол HTTPS, та не знаєте для чого він і які дає переваги, то ця стаття розповість вам, навіщо переводити свій сайт на HTTPS протокол.

Наскільки важливий перехід на HTTPS?

Використання протоколу захищеного з’єднання, або HTTPS (від англ. HyperTextTransferProtocolSecure) для сайту завжди було корисним рішенням, тому всі великі компанії вже давно впровадили цю технологію. Проте, лише зовсім недавно Google оголосив про те, що використання безпечного протоколу впливає на позиції сайту в пошуковій видачі. І хоча це не дуже значний фактор, що впливає на менш, ніж 1% світового пошуку, тим не менш, компанія Google дуже серйозно ставиться до безпеки, тому ймовірно, що в подальшому він буде все більше впливати на ранжирування. На графіку нижче наочно показані зміни позицій сайту після «міграції» на HTTPS:

Крім того, в адресному рядку безпечних сайтів також відображається значок замочка, що позначає захищений протокол HTTPS:

Якщо даний символ відсутній, у деяких відвідувачів це може викликати сумніви в безпеці певного типу сторінок.

Що з себе являє протокол HTTPS?

Головною перевагою HTTPS є те, що цей протокол робить ваш сайт більш безпечним для користувачів. Якщо бути точніше, то він захищає передачу інформації від користувача сайту. Це особливо важливо для тих ресурсів, де потрібно вводити дані кредитної картки або інші персональні відомості.

Фактичні зміни відбуваються, коли користувач натискає кнопку «підтвердити». Технологія HTTPS забезпечує кілька рівнів захисту:

  • шифрування — дані виявляються марними для тих, у кого немає ключа, щоб розшифрувати їх;
  • цілісність даних — вони не піддаються перекручуванню;
  • авторизація — перешкоджає виникненню атак через посередників. Це означає, що інформація ваших користувачів не потрапить в руки шахраям.

Чи потрібен вашому сайту протокол HTTPS?

Як спеціаліст з оптимізації сайтів або власник компанії, ви усвідомлюєте, що використання протоколу HTTPS буде корисним для вашого ресурсу. Але чи справді він такий необхідний? Ось дві його основні переваги:

  • поліпшення позицій в пошуковій видачі (можливо, ще більш істотне в майбутньому);
  • безпека при передачі інформації користувачів вашого сайту.

Якщо ви є власником великого і відвідуваного ресурсу, то навіть невелике поліпшення позицій в пошуковій видачі може принести вам десятки тисяч нових відвідувачів в місяць.Але якщо ви зовсім недавно створили сайт, то ви не помітите жодних істотних змін в пошуковій стрічці. В майбутньому HTTPS вплинена підвищення вашої позиції в пошуковому просуванні.Таким чином, якщо на вашому сайті очікуються великі обсяги трафіку в найближчі кілька років, вам неодмінно потрібно робити вибір на користь HTTPS.

Якщо HTTPS вашому сайту все ж необхідний, та ви шукаєте зараз спеціалістів для його підтримки та переходу на захищений протокол, звертайтеся до наших спеціалістів.

One Thought to “Наскільки важливий перехід на HTTPS”

  1. I need to to thank you for this good read!! I certainly enjoyed every bit of it. I have you saved as a favorite to look at new things you postÖ

Leave a Comment